NYBSC.HU

Hibátlan a Nyírbátor!

received_1144427136178290

Nyírbátor SC – Fehérgyarmat VSE 36:28 (16:8)

Negyedik bajnoki mérkőzését is megnyerte a nyírbátori férfi kézilabda csapat az NB II
Észak keleti csoportjában. Falcsik Miklós együttese a Fehérgyarmatot fogadta és 16-8-as
félidő után 36-28-ra verte ellenfelét. A 4-0-ás mérleggel a tabella második helyén álló
Nyírbátor szombaton a 3-1-es mutatóval harmadik Acélváros KK vendége lesz
Miskolcon.
A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, 4-1-es vezetésüknél a nyolcadik percben máris időt
kellet kérnie Falcsik Miklósnak. Az eligazitás használt, mivel a félidő felénél már három
góllal vezetett a házigazda. A folytatásban nőni kezdett a két csapat közötti különbség,
miközben a nyírbátoriak nagyon figyeltek a tavaly még náluk játszó Páncél Zoltánra. A
nagyszünetre 16-8-as állásnál vonultak le a játékosok. Fordulás után sem változott a játék
képe, lassan tíz gól fölé kúszott a különbség, ami meg is maradt a meccs hajrájáig. Az utolsó
három percben a Fehérgyarmat picit kozmetikázott az eredményen, de összességében
magabiztos játékkal szerezte meg negyedik győzelmét a Nyírbátor.
Nagyon jól működött a védekezésünk, nagyon-nagyon jó volt a kapusteljesítmény és ebből
villámgyorsan tudtunk támadásokat vezetni a még rendezetlen védelem ellen és a támadásokat
jó százalékkal be is tudtuk fejezni. Ezzel tulajdonképpen demoralizálni lehet az ellenfelet. Ki
kell használni, hogy ilyen szélsőink vannak, igy tudunk védekezni, amikor pedig hibázunk a
védekezésben, akkor ott vannak a kapusain. – értékelt Falcsik Miklós a nyírbátoriak edzője.
Mint vendégek játékos-edzője Varga László elmondta, csak a mérkőzés elején sikerült
megvalósítaniuk az általa elképzelt taktikát. – Aztán volt egy törés, a hazaiak rendezték a
sorokat, amire nem tudtunk reagálni. Pedig egész héten úgy készülünk, hogy dinamikában,
gyorsaságban, lövő erőben felvesszük a versenyt a Nyírbátorra és játszunk egy szoros
meccset.
A forduló további eredményei a következők: Balmazújvárosi KK-DVTK 28-39,
Hajdúböszörményi TE-DEAC II. 37-35, Kazincbarcikai KSE-Kisvárdai KC 28-35,
Tiszavasvári SE-Acélváros KK 26-26 és Újfehértó-Kállósemjén SZSE-Mezőkövesdi KC 16-
27. A tabella élén a Mezőkövesd áll 8 ponttal, megelőzve a szintén százszázalékos Nyírbátort.
Falcsik Miklós együttese szombaton Miskolcon a 7 ponttal harmadik Acélváros ellen lép