NYBSC.HU

Nyírbátor SC-Kisvárdai KC a Kölcsey tvben

nybsc kkc

Kedves Szurkolóink! a hétvégi mérkőzést csütörtökön visszanézhetik a Kölcsey tv ben 20.30 tol.

Magabiztos bátori győzelem
Megszerezte ötödik győzelmét az NB II Észak keleti csoportjában a nyírbátori férfi
kézilabda csapat. Falcsik Miklós együttese a Kisvárdát fogadta és 20-9-es félidő után 33-
23-ra megnyerte a mérkőzést. A négy győzelemmel és egy döntetlennel a tabella
harmadik helyén álló Nyírbátor szombaton a hat győzelemmel és egy vereséggel
listavezető DVTK-hoz látogat.
Harmadik hazai mérkőzésén is megyebeli rivális ellen lépett pályára a Nyírbátor, a
Tiszavasvári és a Fehérgyarmat után a hatodik fordulóban a Kisvárdát fogadták Felföldi
Róberték. A hazaiak kapusa mindent meg is tett azért, hogy csapata otthon tartsa a kép pontot,
az első félidőben tizennyolc lövést hárítva mindössze kilenc gólt kapott. Támadásban is
eredményes volt a házigazda, szünetig húsz gólt lőttek és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a
mérkőzés. Azért persze a második harminc percet is le kellett játszani. Az már
kiegyenlítettebb volt, felváltva estek a találatok, így végül tízgólos győzelmet aratott Falcsik
Miklós együttese. Az edzőnek egyszer sem kellett időt kérnie a mérkőzés folyamán.
Nem volt szükség rá, azokat, azokat, amit megbeszéltünk az öltözőben a szünetben, illetve a
taktikai értekezleten, azt a srácok jól megoldották. Amikor pedig a kolléga időt kért, mi is
tudtunk beszélni. A Kisvárdának nem ment sem a védekezés, sem a támadás, rengeteg hibát
vétettek. Jól védekeztünk, ha pedig mégsem, akkor ott volt Felföldi Robi, aki teljesen
elbizonytalanította az ellenfelet. Heteseket, ziccereket hagytak ki, átlövésből sem nagyon
találtak be a mérkőzés első felében. Meg is dicsértem a félidőben a fiúkat – értékelt a
nyírbátori tréner.
A vendégek edzője nem számított arra, hogy gyakorlatilag az első félidőben eldől majd a
mérkőzés. – Az első harminc percben úgy dolgozott a Nyírbátor, ahogy szokott és mi is úgy
dolgoztunk, ahogyan azt a Nyírbátor várta. Bár szerintem nekik is meglepő volt, hogy olyan
sok könnyű gólt lőttek. Fejben nem voltunk ott a mérkőzésen, támadásban nagyon sok labdát
eladtunk, rengeteg gólt kaptunk gyors indításból, meg sem tudtuk nehezíteni a hazaiak dolgát.
– mondta a kisvárdai szakember.
A forduló további eredményei a következők: Balmazújvárosi KK-Újfehértó-Kállósemjén
SZSE 34-29, Hajdúböszörményi TE-Acélváros KK 22-32, Kazincbarcikai KSE-Mezőkövesdi
KC 25-42, Tiszavasvári SE-DVTK 20-40 és DEAC II.-Fehérgyarmati VSC 37-32. A tabella
élén a DVTK áll 6 győzelemmel és 1 vereséggel megelőzve a 6-0-s mutatóval rendelkező
Mezőkövesdet és az 5 győzelem mellett 1 döntetlent játszó Nyírbátort. A hetedik forduló
rangadóján szombaton a Nyírbátor a DVTK otthonában lép pályára.